Rozárka

Rozárka je usměvavá a statečná holčička, která bojuje s těžkou nemocí. Od první chvíle na světě ji provázejí závažné neurologické obtíže. Ani přes intenzivní snahu lékařů zatím není znám jejich specifický důvod, pouze se domnívají, že trpí vzácným nevyléčitelným onemocněním a po jeho příčině stále pátrají. Rozárka je těžce hypotonická, její tělo je slabé zejména v hrudní oblasti a práce jejích plic dostatečně nepokrývá potřebu těla, proto potřebuje nepřetržitě přidechovat kyslík. Plíce jsou náchylné k infekcím a její imunita je minimální. Chod rodiny, domácnosti i samotnou holčičku to velmi omezuje, všichni však společně bojujeme o Rozárčino zdraví a příznivý psychomotorický rozvoj.

Od prvních chvil, kdy to její stav umožňoval, poctivě rehabilituje a již od 8. měsíce navštěvuje také neurorehabilitační kliniku, kde se věnují specializovaným intenzivním terapiím pro děti s neurologickým handicapem. Toto cvičení pomáhá Rozárce v psychomotorickém rozvoji i v posilování svalů, které jsou důležité nejen pro její pohyb, ale i pro samotné dýchání.

Tyto terapie bohužel nejsou hrazeny pojišťovnou a jsou velmi nákladné, proto jsme opravdu moc vděčni za jakoukoli pomoc, která nám pomůže Rozárku posunout zase o krůček dál.